Değer Deniz

Haberdar et...

Allah taksiratını affetsin

Cinsiyeti: Kadın

Doğum yeri: Ankara

Doğum tarihi: 1976

Mesleği: Müzisyen

Medeni hali: Bekar

Ölüm yeri: İstanbul / Beyoğlu

Ölüm tarihi: 06.05.2015

Ölüm nedeni: Cinayet

Cinayetin detayları: Değer Deniz, Beyoğlu’ndaki tek odalı bir evde yalnız yaşıyordu. Değer Deniz’in evinin bulunduğu sokağa giren C.M., saat 06.09’da sanatçının penceresine tırmandı.

Genç müzisyen camdan odaya giren C.M.’nin ayak seslerine uyandı ve çığlık atmaya başladı. C.M., önce genç kadının ağzını kapattı daha sonra elleriyle boğazını sıkmaya başladı. Baygınlık geçiren kadının ellerini telefon şarj kablosuyla bağlayan C.M., ardından yerde baygın olarak yatan kadına tecavüz etti. Bir müddet sonra çanta kayışıyla Değer Deniz’in boynunu bağlayan C.M., masanın üzerinde bulunan cep telefonu ve odadaki klarneti alarak camdan girdiği evin kapısından çıkıp kaçtı.

TECAVÜZ ETMİŞ

Ayrıca adli Tıp talihsiz kurbanın tecavüze uğradığını doğruladı.

Değer Deniz Biyografi:

Yıllardır müzikle uğraşan Değer Deniz’in, 2012 yılında ‘Bekle’ adlı bir albüm çıkardığı, son yıllarda ise bir otelde çalıştığı öğrenildi.

Değer Deniz Metro grubunda gitar çalmış, geri vokal ve düzenlemelerini de yapmış müzisyendir. Aynı zamanda bez bebek dizisinin jeneriğini yapmış ve seslendirmiştir. İlk albümünün adı ise Bekle’dir.

Ankara doğumlu müzisyenin eline aldığı ilk enstrümanı mandoliniydi, böylece okumayı öğrendikten hemen sonra müziği keşfedecek, ve ruhunu besleyen bu esrarengiz sanat dalı hayatında belki de kendisinin de tahmin edemeyeceği kadar uzun kalacaktı. Mandolin yolculuğu, ortaokul sıralarında yerini piyanoya, lisede ise gitara bıraktı. Ortaokul ve lisede birçok grupta solo gitarist, klavyeci ve vokalist olarak yer aldı. Senfonik trash metal’den, country-alternatif müziğe, soft rock’tan, ambient’a kadar bir çok müzik türünü bu gruplarla beraber icra etti.

Üniversite eğitimi için geldiği İstanbul’da yine kendini müzik üreten arkadaşlarının içinde bulunca, o seneyi takip eden sene Burak Terek’le beraber “Metro” nun temellerini atmaya başladılar. Aralarına Semra Altınel’in de katılımıyla son şeklini alan grupta solo gitarist olarak yer alan sanatçı, hem gitar aranjelerini hem de iki tane bestesini Teoman’ın prodüktörlüğünü yaptığı albümlerine katarken aynı zamanda back-vokallerde de sesini duyurdu. Metro’nun “Avucumda Gökyüzü” albümü 2002 yılının Ocak ayında Universal Music etiketiyle müzikmarketlerde yerini aldı. Daha sonrasında ise, sık sık kendi bestelerine yoğunlaşarak solo albümü için gereken enerjiyi toplamaya baktı.

Tamamı kendi besteleri olan 11 şarkıdan oluşan ve EMI etiketiyle yayınlanan ilk solo albümü müzikmarketlerde yerini alan müzisyen, albümde duygulara, duygusuzluğa,özgürlüğe, aşka, hayata ve olan bitene kendi sesiyle göndermeler yaparken bizlere de hayata dair cevaplanmayı bekleyen yeni soru işaretleri bırakıyor. ‘Bekle’ adını taşıyan bu albüm ismini albümün en dikkat çekici şarkılarından biri olan ‘Bekle’den alıyor. Albümün prodüktörlüğünü ve 9 şarkının düzenlemelerini Mayki üstlenirken, diğer iki şarkının düzenlemeleri ise ‘Nada’ nın da düzenlemelerini yapan Tunç Çakır ve 123’ten tanıdığımız Burak Irmak’a ait. Albüme eşlik eden diğer müzisyenler ise Orhan Deniz, Sarp Maden, Ediz Hafızoğlu, Toygun Sözen, Evrim Tüzün, Engin Arslan, Nurtun Şarman, Umut Şimşekli, Özgür Atasoy, Yasemin Özler, Duygu Demir, Deniz Yılmaz, Özgür Çelik ve Levent Güneş.Değer Deniz, aynı zamanda bazı şarkılarının gitar aranjelerini ve gitar kayıtlarını da üstlendi. İlk klibi, ‘Şehrin Kıyıları’ na Tan Tunçağ tarafından çekilen ‘Bekle’nin lansman konseri 7 Şubat’ta Ediz Hafızoğlu, Orhan Deniz, Toygun Sözen, Evrim Tüzün, Ozan Sertkaya ve Mayki’den oluşan ekibiyle Babylon’ da gerçekleşti.

Merhumenin bulunabileceği mezarın yeri;

İstanbul / Üsküdar / Bülbüldere  mezarlığı

GPS: –

Kuranı Kerim'de Cennet Cehennem
Chapter 091, The Sun, from Holy Quran
Haberdar et...

Mesajınız

Şehit Menduh Çelik
Şehit Mehmet Kaşık
Şehit Samet Kaymakçı
Şehit Halil Daş
Hacer Tülü
Servet Altundağ
Züleyha Koymatoğlu
Eren Eroğlu
Sibel Çelik
Serdar Halil Girgin
Şehit Furkan Kaplanbaba
Eyüp Yılmaz
Mehmet Emin Cice, Semanur Cice, Mahmut Cice
Fikret Hacıosman
Hasan Işık Özgöçmen
Şengül Vatansever
Alev Gürzap
Yusuf Katipoğlu
Yılmaz Tatlıses
Aziz Ahmet
Bülent Ecevit
Mustafa Bülent Ecevit
Atatürk resimleri
Mustafa Kemal Atatürk
Hz. Muhammed
Hz. Muhammed (S.A.V.)
Salih Mertan
Gurbet Damar
Gökhan Vural Arı
İsmail Devrim